Otostopla gezmek

Otostop beleşçilik değil bir kendini geliştirme aracı aslında. Hem hiç tanımadığınız insanların kısa süreli hayatına dokunabiliyorsunuz böylelikle hem de toplum içindeki bazı çekingen taraflarınızı törpülemeye yardımcı oluyor. Çok ilginç yol hikayelerine tanık olabiliyorsunuz çoğunlukla. Bazen İstanbul’daki bir arkadaşınızın Erzurum’daki tanıdığına denk gelebiliyorsunuz bazen de yolda tanıştığınız bir gezgini daha önce arabasına alan vatandaş sizin için sağa çekiyor.

“Yengenizi arıyorum akşam yemeği evde hep beraber yiyeceğiz” diyenle de tanışabiliyorsunuz, “Abi gelin bir duş alın sonra yolunuza devam edersiniz” diye ısrar edenle de.

Cebinize para sıkıştırmaya çalışan mı ararsınız, yolunu değiştirip ekstra kilometre yaparak sağ salim gideceğiniz yere bırakan mı?

Bazen iş adamının deri koltukli lüks aracına denk geliyorsunuz bazen 78 model Toros’la sizi yolda bırakmamaya çalışana.

Yaşımız biraz geçmeye başladı bu işleri yapmak için. Artık konaklayan değil misafir eden mertebesine yükseliyoruz yavaş yavaş.

Peki, otostopla gezmek tehlikeli mi? Kötü örnek, örnek teşkil etmez. Üzücü hadiseler sadece Türkiye’de değil bütün dünyada var. Ama emin olun en güzel yol hikayeleri yine bu topraklarda yazılıyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*