Sen Kimsin Birader?

Nedir şimdi senin olayın?
Aslına bakarsan herhangi ulvi bir misyonum yok burada. Sadece gittiğim, gezdiğim, gördüğüm yerlerde başımdan geçenleri anlatacağım. Sıkı bir takipçi olursan belki de kimsenin bahsetmediği şeyleri okuyabilir, o heyecana ortak olabilirsin. Belki birkaç kişiye ilham kaynağı olur, onların da yoldan çıkmasına (aynı zamanda yola gelmesidir benim için) sebep olurum.

Çok mu sık geziyorsun?
Elimden geldiğince, fırsat buldukça yeni yerler görmeye çalışıyorum. Zaman ve şartlar müsaitse çok fazla buralarda olduğum söylenemez.

Gezmek sana ne kazandırıyor ki?
Gezdiğim zaman birçok ön yargımın değiştiğini defalarca tecrübe ettim. Yeni bir kültürle, yeni insanlarla tanışmak öncelikle açık fikirli birisi haline getirdi beni. Yolda olmayı daha çok seviyorum aslında. Bu durumda nereye gittiğimin çok da fazla bir önemi kalmıyor. Adım attıkça ufkumun genişlediğini fark ediyorum. Tebdil-i mekanda ferahlık vardır ayrıca.

Sadece gezi yazıları mı olacak burada?
Dediğim gibi çok ulvi bir amacım yok. Blogun çizgisi gezi, doğa sporları falan olacak ama sesimi çıkartmak istediğim herhangi bir konuda kendi çöplüğümü kullanmam mantıksız bir şey olmaz herhalde.

Bir insan neden gezer hiç anlamıyorum. Gitsene adam gibi bir tatil köyüne.
Hemen ctrl ve w tuşlarına aynı anda basar mısın lütfen, bir şey deneyeceğim.

Paran var geziyorsun anasını satayım, hayat sana güzel!
Hemen celallenme. Okudukça anlayacaksın ki gayet çulsuz geziyorum. Sen sokakta uyuyan zengin bir adam gördün mü? Ekonomi benim için de önemli bir unsur ve cebimdeki parayı optimum şekilde kullanarak, çok insanın göze alamayacağı şekilde biraz fedakarlık yaparak çok güzel dolaşıyorum.

Sana ulaşmak istersek ne yapmamız gerekiyor?
Gözünü sayfanın soluna doğru kaydırdığında twitter, facebook ve friendfeed logolarını göreceksin. Eğer bu üç sosyal ağdan birisine üyeliğin varsa oradan ulaşabilirsin. Fakat, “Ay seninle sosyal ağlarda görüşmek istemiyorum ki, bir şey sorup çıkacağım” diyorsan, yine aynı yerde İletişim diye bir buton daha var; oradan sorunu sorabilir, ulaşabilir, iletişebilirsin.

He sen geziyorsun yani?
Canımsın!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*